personalized jewelry,personalized name necklace

cheap nike mercurial superfly blackout

nike hypervenom black and orange

adidas predator football

personalized jewelry,personalized name necklace

cheap nike mercurial superfly blackout

nike hypervenom black and orange

adidas predator football

„Ako bolo za dní Noacha…“ – zamyslenie nad Božím slovom – Slovenský reformovaný cirkevný zbor v Košiciach

„Ako bolo za dní Noacha…“ – zamyslenie nad Božím slovom

vianoce hostina

37 Lebo ako bolo za dní Noacha, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 38 Ako totiž v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noach vošiel do korábu, 39 a nič nebadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka. (Mt. 24;.37- 39)

Opäť budú sviatky Vianoc a ako je to zaužívané v kresťanskej kultúre, budeme počúvať  príbeh o narodení Božieho Syna – ktorý dostal meno Ježiš. So sviatkami sa spájajú rôzne tradície, hlavne čo sa týka jedla a pitia. Jedni nezjedia to, iní zas ono, pretože je to tak už roky zaužívané. Najviac sa z toho potešia obchodníci a veria, že kšeftu sa bude dariť, lebo ľudia počas Vianočných sviatkov radi papajú. Nič nové pod slnkom.

Aj za dní Noacha – známeho muža z biblického príbehu o potope to tak bolo. Jedlo sa, pilo sa, užíval sa život plnými dúškami, ale len do dňa, kedy vošiel Noach so svojou manželkou, s troma synmi a nevestami do korábu. Viem si predstaviť skutočnosť, ako sa pri staviteľovi lodi – Noachovi zvykol zastaviť dav posmievačov a dobre sa zabávať a vysmievať mužovi ktorý uveril Bohu, že raz sa jeho archa bude plaviť ako loď záchrany pred zničujúcou potopou. Bláznivá predstava pre mnohých nevercov sa však jedného dňa naplnila. O tomto hovoril Ježiš – Pán v uvádzanom texte.

Potopa prišla náhle a zahladila všetkých pochybovačov, posmievačov a nevercov. „Bohu sa nebude nikto posmievať“. (Gal. 6;7) Aká strašná situácia. Ľudia odmietli možnosť zachrániť sa. Možno to aj v určitom momente chceli, ale bolo príliš neskoro. Milosť pre záchranu v Kristovi je úžasným Božím darom. Nie „ježiško“ je darčekom k Vianociam, ale Ježiš Kristus – Boží Syn je darom Božím z milosti pred večným zatratením. Veríme tomu? Ako s ním naložím ja, moja rodina, náš národ, ľudia vo svete? Naše srdcia by nemali byť zaťažené len pôžitkami z jedla, pitia a starosťami zo zháňania darčekov. Upomínam nás – ľudí, ako čo by sám Boh napomínal nás, prosím, pokiaľ máme k tomu čas: „Zmierme sa s Bohom“ (2.Kor.5;20).

Autor: Ján Šefčík